All Products
-
Handheld Fiber Laser Welding Machine
-
Mould Laser Welding Machine
-
Automatic Laser Welding Machine
-
Robot Laser Welding Machine
-
Laser Rust Removal Machine
-
Laser Cleaning Machine
-
Portable Laser Cleaning Machine
-
Laser Paint Cleaner
-
Handheld Laser Cleaning Machine
-
Sheet Metal Fiber Laser Cutting Machine
-
Laser Tube Cutting Machine
-
High Precision Laser Cutting Machine
-
Fiber Laser Marking Machine
-
CO2 Laser Marking Machine
-
UV Laser Marking Machine
Keywords [ purple horn laser cleaning machine ] match 214 Products.
ISO9001 Portable 100W Rust Cleaning Machine For Metal
| Model: | ML-MF-100l-LC |
|---|---|
| Laser Power: | 100W |
| Laser Wavelength: | 1064 Nm |
Handheld Laser Rust Cleaning Machine , 2000w Laser Rust Removal Machine Purple Horn
| Laser Power: | 2000W |
|---|---|
| Cooling Way: | Water Cooling |
| Laser Wavelength: | 1064 Nm |
Purple Horn Handheld Laser Welding Machine Metal Sheet Aluminium 500w 1000w
| Welding Thickness: | 0.1-3.3mm |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1064nm |
| Technical: | Continuous Wave Laser |
Metal Sheet Aluminium Handheld Laser Welding Machine Purple Horn 500w 1000w
| Welding Thickness: | 0.1-5mm |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1064nm-1074nm |
| Technical: | Continuous Wave Laser |
5mm Material Laser Welding Machine Purple Horn 1000W 1500W 2000W 3000W
| Welding Thickness: | 0.-5mm |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1064nm~1074nm |
| Technical: | Continuous Wave Laser |
Water Cooling AC380V Hero Laser Robot Laser Welding Machine
| Power(Laser Source): | 1000W,1500W,2000W |
|---|---|
| Wavelength: | 1080nm |
| Working Mode: | Continuous / Modulation |
Purple Horn 1500W Laser Cutting Machine For Stainless Steel
| Output Power Rate Of The Laser Source: | 1070nm |
|---|---|
| Effective Cutting Area: | 600mm*600mm |
| Cutting Thickness (depend On Laser Source Power): | Carbon ≤8mm;Stainless Steel ≤4mm; Aluminum Alloy ≤2mm; Copper ≤2mm; |
Purple Horn 6M 3000W Fiber Laser Pipe Cutting Machine
| Laser Source: | 3000W |
|---|---|
| Gear And Rack: | APEX/YYC |
| Cutting Head: | OSPRI |
Continuous Paint Rust Oil Removal Fiber Laser Cleaner Metal Welding Spot
| Laser Wavelength: | 1064 Nm-1074nm |
|---|---|
| Focal Length: | 210mm |
| Handheld Laser Head Weight: | 1.5kg 3kg |
Purple Horn Intelligent 12000W Fiber Laser Cutting Machine
| Laser Wavelength: | 1070nm |
|---|---|
| Laser Output Power: | 12000W |
| Effective Cutting Rang: | 6000mm*2500mm |

