All Products
-
Handheld Fiber Laser Welding Machine
-
Mould Laser Welding Machine
-
Automatic Laser Welding Machine
-
Robot Laser Welding Machine
-
Laser Rust Removal Machine
-
Laser Cleaning Machine
-
Portable Laser Cleaning Machine
-
Laser Paint Cleaner
-
Handheld Laser Cleaning Machine
-
Sheet Metal Fiber Laser Cutting Machine
-
Laser Tube Cutting Machine
-
High Precision Laser Cutting Machine
-
Fiber Laser Marking Machine
-
CO2 Laser Marking Machine
-
UV Laser Marking Machine
Keywords [ purple horn sheet metal fiber laser cutting machine ] match 66 Products.
ISO9001 Automatic CNC Laser Sheet Cutting Machine For Metal Sheet
| Name: | Metal Sheet Laser Cutter |
|---|---|
| Model: | ML-CZ-4020FB |
| Carbon Steel: | ≤ 22mm |
Purple Horn Handheld Laser Welding Machine Metal Sheet Aluminium 500w 1000w
| Welding Thickness: | 0.1-3.3mm |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1064nm |
| Technical: | Continuous Wave Laser |
Purple Horn 3015 Series Sheet Laser Cutter 1000w 2000w 3000w 6000w 12000w 20000w
| Model: | ML-CB-3015FB |
|---|---|
| Laser Power: | Below 3000W |
| Laser Wave Length: | 1060nm-1070nm |
Metal Seam Purple Horn 6Kw Fiber Laser Welder , Workstation Fiber Cnc Laser Machine
| Dimensions: | 1600×1400×1900mm |
|---|---|
| Machine Weight: | 580kg |
| Electricity Demand: | 220V/380V |
1500W Portable Handheld Manual Laser Welding Machine Purple Horn Equipment
| Welding Thickness: | 0-4 Mm |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1064nm |
| Technical: | Continuous Wave/ PULSE |
Steel Sheet Metal Aluminium Automatic Welding Soldering Machine For Stainless Steel
| Dimensions: | 1600*1400*2000MM |
|---|---|
| Machine Weight: | 380KG |
| Laser Power: | 3000W |
220V / 380V Purple Horn Robotic Automated Laser Welding Machine 4.6KW
| Dimensions: | 1600mm×1400×1900mm |
|---|---|
| Machine Weight: | 280kg |
| Electricity Demand: | 220V/380V |
Purple Horn Automatic Metal Welding Machine , Laser Welding System 1500W
| Dimensions: | 1600mm×1400mm×1900mm |
|---|---|
| Machine Weight: | 380kg |
| Electricity Demand: | 220V/380V |
Automatic Platform Optical Fiber Laser Welder Soldering For Copper Aluminum SS
| Dimensions: | 1500mm×1400×1900mm |
|---|---|
| Machine Weight: | 400kg |
| Laser Power: | 1500W |
1070nm Wavelength Laser Metal Cutting Machine 2000W Power 20m/min
| Model: | ML-ZF-2000 |
|---|---|
| Laser Power: | 2000W |
| Laser Wave Length: | 1070nm |

