All Products
-
Handheld Fiber Laser Welding Machine
-
Mould Laser Welding Machine
-
Automatic Laser Welding Machine
-
Robot Laser Welding Machine
-
Laser Rust Removal Machine
-
Laser Cleaning Machine
-
Portable Laser Cleaning Machine
-
Laser Paint Cleaner
-
Handheld Laser Cleaning Machine
-
Sheet Metal Fiber Laser Cutting Machine
-
Laser Tube Cutting Machine
-
High Precision Laser Cutting Machine
-
Fiber Laser Marking Machine
-
CO2 Laser Marking Machine
-
UV Laser Marking Machine
Keywords [ 2mm high precision laser cutting machine ] match 80 Products.
Purple Horn Equipment 2mm High Precision Laser Cutting Machine For Glasses frame
| Laser Wevelength: | 1070 Nm |
|---|---|
| Maximum Output Power: | 500W |
| Effective Cutting Range: | 600*350mm |
1070nm High Precision Laser Cutting Machine
| Laser Wevelength: | 1070 Nm |
|---|---|
| Maximum Output Power: | 500W |
| Effective Cutting Range: | 600*350mm |
Purple Horn 1500W High Precision Laser Cutting Machine For Glasses SS Metal
| ML-C6-QFS: | 1070nm |
|---|---|
| Laser Wave Length: | ≤20m/min |
| Max Speed Of X-axis: | ≤20m/min |
500W High Precision Laser Cutting Machine
| Application: | Laser Cutting |
|---|---|
| Laser Wevelength: | 1070nm |
| Electricity Demand: | 220V /50Hz/32A |
Optical Fiber Precision Laser Cutting Machine For Electronic Component Chip industry
| ML-C6-QFS: | 1064nm~1070nm |
|---|---|
| Laser Wave Length: | ≤20m/min |
| Max Speed Of X-axis: | ≤20m/min |
CNC Fiber Laser Cutting Machine 1000W For Metal Sheet
| Application: | Small Size Precision Laser Cutting Machine |
|---|---|
| Laser Type: | Fiber Laser |
| Cutting Thickness: | Depends On Laser Power |
Purple Horn 1500W Laser Cutting Machine For Stainless Steel
| Output Power Rate Of The Laser Source: | 1070nm |
|---|---|
| Effective Cutting Area: | 600mm*600mm |
| Cutting Thickness (depend On Laser Source Power): | Carbon ≤8mm;Stainless Steel ≤4mm; Aluminum Alloy ≤2mm; Copper ≤2mm; |
1300x1300mm Processing CNC Fiber Laser Cutter 0.03 Precision For Glass
| Product Name: | C13 Precision Laser Cutting Machine |
|---|---|
| Warranty: | 2 Years For Laser Source |
| Processing Size: | 1300*1300mm |
High Precision CNC Fiber Laser Cutting Machine For Glasses Purple Horn
| ML-C6-QFS: | 1064nm~1070nm |
|---|---|
| Laser Wave Length: | ≤20m/min |
| Max Speed Of X-axis: | ≤20m/min |
60W CO2 High Precision Laser Cutter 500x500mm with Automatic Sensing
| ML-C6-QFS: | 1070nm |
|---|---|
| Max Speed Of X-axis: | ≤20m/min |
| Power Supply: | AC220V±5%50Hz |

