All Products
-
Handheld Fiber Laser Welding Machine
-
Mould Laser Welding Machine
-
Automatic Laser Welding Machine
-
Robot Laser Welding Machine
-
Laser Rust Removal Machine
-
Laser Cleaning Machine
-
Portable Laser Cleaning Machine
-
Laser Paint Cleaner
-
Handheld Laser Cleaning Machine
-
Sheet Metal Fiber Laser Cutting Machine
-
Laser Tube Cutting Machine
-
High Precision Laser Cutting Machine
-
Fiber Laser Marking Machine
-
CO2 Laser Marking Machine
-
UV Laser Marking Machine
Keywords [ yag mould laser welding machine ] match 22 Products.
Quickly High Accuracy YAG Mould Laser Welding Machine , YAG Laser Welding Machine
| Application: | Laser Welding For Mold Repair |
|---|---|
| Laser Wevelength: | 1064nm |
| Electricity Demand: | 220V /50Hz/60Hz |
1064nm Mould Laser Welding Machine
| Laser Source: | YAG Laser |
|---|---|
| Laser Wevelength: | 1064nm |
| Max Energy Per Pulse (Joule): | 75J |
Edge Repair High Energy 90mm Mould Laser Welding Machine Accurate
| Laser Source: | YAG Laser |
|---|---|
| Laser Wevelength: | 1064nm |
| Pulse Duration (sec): | 0.1S |
Crane Arm Precision 0.1mm Mould Laser Welding Machine With Wheels
| Laser Source: | YAG Laser Source Made By Purple Horn Factory |
|---|---|
| Laser Power: | Made By Purple Horn Factory |
| Xenon Lamp: | Made In China |
Incredibly Durable FDA 2mm Spot Mould Laser Welding Machine With 2 Lamps
| Power Supply: | 380VAC ± 10% / 50-60HZ |
|---|---|
| Output Power: | 400W |
| Dimension: | 1000mm X 600mm X 1500mm |
FDA Certified Mould Laser Welding Machine
| Laser Source: | YAG Laser |
|---|---|
| Laser Wevelength: | 1064nm |
| Max Energy Per Pulse (Joule): | 15J |
Purple Horn Water Cooled 400W Mould Laser Welding Machine For Repairing
| Max. Laser Power: | 200W |
|---|---|
| Laser Wavelength: | 1064nm |
| Pulse Width: | 0.1-20ms |
400 Watt Mold Laser Welding Machine , YAG Laser Welding Machine
| Application: | Laser Welding For Mold Repair |
|---|---|
| Laser Wevelength: | 1064nm |
| Electricity Demand: | 220V /50Hz/60Hz |
Mould Repairing Laser Welding Machine Nd YAG Pulse 0.1-0.3mm spot
| MODEL: | ML-WY-BP-DB-W200 |
|---|---|
| 3-axis Stroke Of Work Bench: | X=300mm,Y=200mm(X,Y Can Be Adjusted Manually And Z-axis Can Be Lifted) |
| Bearing Of Work Bench: | ≤200KG |
Three Dimension 400W Automatic Laser Welding Machine For Metal Welding
| Brand: | Purple Horn |
|---|---|
| Warranty: | 1Year , 2 Year |
| Laser Source Brand: | IPG/MAX/RECI |

